časopis z vydavatelství
FCC PUBLIC

Aktuální vydání

Číslo 12/2021 vyšlo
tiskem 1. 12. 2021. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Měření, zkoušení, péče o jakost

Trh, obchod, podnikání
Na co si dát pozor při změně dodavatele energie?

Svítící fasáda FEL ČVUT nabídne veřejnosti interaktivní program s názvem Creative Colours of FEL

4. 12. 2016 | FEL ČVUT | www.fel.cvut.cz

Dne 13. prosince v 16.30 hodin se v pražských Dejvicích veřejnosti představí interaktivní program s názvem Creative Colours of FEL. Ten zajistí světelná fasáda Linky, instalovaná na budově Fakulty elektrotechnické ČVUT.

Linky se poprvé rozsvítily v únoru tohoto roku a zatím sloužily převážně jako estetický prvek oživující fasádu budovy Fakulty elektrotechnické. Přestože se světelné kompozice střídají a je možné vytvářet barevné a rytmické varianty, jako třeba světelnou vlajku na 17. listopadu, ambice projektu jsou od počátku vyšší. Jednou ze základních myšlenek je interaktivita, kdy se do hry se světly může zapojit v podstatě každý.

Tvůrčí tým projektu Linky složený ze studentů a pedagogů z Institutu intermédií Fakulty elektrotechnické, Fakulty architektury a Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze připravil základní software a první dvě aplikace pro veřejnost. Informace o aplikacích budou několik dní před samotným spuštěním k dispozici na webu projektu linky.fel.cvut.cz a v úterý 13. prosince si je budete moci vyzkoušet přímo u Linek s odborným týmem. Slavnostní předvedení bude uvedeno novým světelným představením s hudebním doprovodem.

Po 13. prosinci bude možné kontaktovat vývojářský tým a získat informace, jak se zapojit do vývoje vlastní aplikace. Fakulta elektrotechnická doufá, že se najdou další studenti ČVUT, studenti středních škol anebo výtvarníci, kteří se přidají a pro Linky budou vytvářet svůj vlastní obsah.

Hrát hru přímo na fasádě budovy není v českém prostředí zcela obvyklé. Díky aplikaci se mohou lidé seznamovat, potkávat, přinášet další nápady na nové interaktivní využití a budova (nebo i celá instituce) se tak stává aktivní součástí městské krajiny. Projekt byl podpořen grantem hl. m. Prahy v oblasti kultury a umění pro r. 2016.

Podrobnosti o Institutu intermédií jsou k dispozici na: www.iim.cz

Autoři projektu:
grafika: Josef Šafařík (FA ČVUT)
hudba: Adam J. Sporka (FEL ČVUT)
řídící software: Filip Kirschner (FEL ČVUT), Jindřich Máca (FIT ČVUT)
aplikace PONG@L: Jiří Chludil (FIT ČVUT)
aplikace VOTE@L: Václav Havlín (FEL ČVUT)
design světelných efektů a grafických rozhraní aplikací: Petr Pavčo (FA ČVUT)
mobilní část aplikací: Michal Maněna (FIT ČVUT)
správa serverů a vývoj simulátoru: Zdeněk Trávníček (FEL ČVUT)
správa obsahu, grafické šetřiče: Jakub Hybler (FEL ČVUT)
komunikace: Kateřina Mikulcová (FEL ČVUT)
vedení projektu: Roman Berka (FEL ČVUT)

Tiskové materiály FEL ČVUT