MetaMind aneb Nechte Big Data umělé inteligenci
I když by se mohlo zdát, že zpracování stále zbytečnější administrativy pokrývají neustále vznikající čtvrti kacelářských budov, není tomu tak. Geometrickou řadou vzrůstající objem dat, vytvářených člověkem, ale i stroji (vítejte v éře Internetu věcí), začíná vyžadovat nasazení nejvyššího výpočetního výkonu a sofistikovaných analyzačních technologií, kterým při zpracování nebude asistovat člověk, protože ten by toho už ani nebyl schopen. Společnosti – rostoucí jako houby po dešti –, rekrutující se nezřídka z prostředí Internetu, proto nabízejí svá řešení pro „velká data“.
Nejnověji se hlásí o slovo platforma MetaMind, založená internetovou společností Khosla Ventures. Celá sada nástrojů, nabízených ve formě specializovaných modulů, pokročile analyzuje text i obrazové materiály; její schopnosti se tak příliš neliší od toho, co umí dnešní Internet (ztělesněný Googlem), schopný uhádnout váš názor dříve, než si ho vůbec uvědomíte.
Ale o to právě tvůrcům platformy šlo – aplikovat strojové zpracování dat, známé z Internetu, do prostředí konkrétních firem. Platforma aktuálně spolupracuje s 500 největšími americkými firmami (uvedenými v žebříčku Future 500) a tvrdí, že její nástroje se zatím v praxi osvědčily, když při testech přesnosti předčily i člověka. Software například na snímku z tomografu odhalí chorobu – porovnáním se stohy podobných snímků v databázi; jindy pozná, zda kontext, v němž se píše o nějakém výrobku, je neutrální, pozitivní, nebo negativní. Umělá inteligence platformy MetaMind nabízí přitom tisíce dalších využití – a snad i možností, jak efektivně spravovat myriády dat a vyvozovat z nich až nelidsky přesné závěry.
Čtěte více na PR Newswire
Image credit: Getty Images
...