Aktuální vydání

Číslo 12/2021 vyšlo tiskem 1. 12. 2021. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Měření, zkoušení, péče o jakost

Trh, obchod, podnikání
Na co si dát pozor při změně dodavatele energie?

Číslo 6/2021 vyšlo tiskem
29. 11. 2021. V elektronické verzi na webu ihned.

Aktuality
Poslední zasedání redakční rady časopisu Světlo?
Ing. Jiří Novotný šéfredaktorem časopisu Světlo od jeho založení

Z odborného tisku
Nový datový formát pro popis svítidel

Titan Aerospace přihlásil několik patentů pro své nepilotované letouny

30. 8. 2013 | |

Titan Aerospace – jedna ze společností které udávají směr ve vývoji příští generace nepilotovaných letounů s nulovými emisemi ohlásila, že v červenci podala několik patentů souvisejících s její klíčovou platformou Solara UAV (Unmanned Aerial Vehicle). Patenty se vztahují k řadě oblastí od kapselace solárních článků až po inovace v konstrukci těchto unikátních ultralehkých letounů.

S letouny Solara se počítá jako s nízkonákladovou platformou pro přenesení pozemních hlasových a datových sítí do zemské atmosféry. Podle Ala Youberga, obchodního ředitele Titan Aerospace budou důsledky takového přenesení sítí analogické tomu, jak se proměnilo využití počítačů příchodem PC. Existující pozemní sítě budou používány i nadále, ale budou sloužit jako páteřní infrastruktura. Globální přístup k datům pro koncového zákazníka projde obrovským přerodem, především v rozvojových zemích.

Solara UAV budou fungovat vlastně jako atmosférické družice. Letouny vytvořené podle nejnáročnějších standardů znamenají revoluci v oblasti se zemským poverchem synchronizovaných aplikací. Objem přenosů, které byly dosud možný pouze s využitím drahých družic, budou možné se Solara UAV pořídit jen za zlomek ceny. Nasazení této technologie bude znamenat snížení investičních nároků na vybudování komunikačních sítí a na snížení nákladů na jejich následný provoz. To zásadně promění charakter konkurenčního prostředí v oblasti.

Původní zprávu naleznete ZDE. Článek o letounech Solara čtěte na portále Clean Technica.

Foto: Titan Aerospace